Partizani-Vllaznia ishte supersfida e ditës së sotme në Kategorinë Superiore. Ndeshja e luajtur në “Elbasan Arena” u mbyll në barazim pa gola 0-0, ndërsa I shkëoi përshtat më shumë shkodranëve që ruajnë distancën me 9 pikë.

Në këtë takim nuk munguan as tifozët nga të dyja ekipet, ndërsa ata të Vllaznisë festuan pas ndeshjes duke parë që ishte një pikë e artë në transfertë ndaj një rivali direkt për titull.

Numri i tifozeve shkodrane te pranishem ne Elbasan sot ka qene i konsiderueshem dhe madje ata edhe ne kthim i kane qendruar prane autobuzit te ekipit.

Më poshte edhe festa e disa prej tifozëve të Vllaznisë që kishin udhëtuar nga Shkodra në Elbasan.