Qe prej javes se kaluar Elvin Beqiri nuk eshte me trajner i kombetares U17. Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur te mos rinovoje kontraten me te dhe ka emeruar ne kete post Ervin Bulkun.

Vete Beqiri ne nje prononcim te shkurter per mediat, ka folur per here te pare per kete çeshtje teksa nuk ka shprehur asnje pakenaqesi apo diçka tjeter, por eshte mjaftuar duke thene:

“Nuk jam aspak i zhgenjyer nga mosrinovimi i kontrates. Perkundrazi dua te falenderoj administraten e FSHF-se me ne krye presidentin Armando Duka per besimin e dhene per te drejtuar per dy vite rradhazi kombetaren U17.

Gjithashtu falenderoj ish- drejtorin Xhemal Mustedanagiç per mbeshtetjen e madhe qe me ka dhene keto vite, si dhe koleget e mi per bashkepunimin e mire qe kemi patur me njeri- tjetrin ne perzgjedhjen e elementeve te rinj”.

Nderkohe, ish- futbollisti i njohur i Vllaznise dhe i kombetares shqiptare eshte pyetur edhe per te ardhmen e tij dhe ai eshte shprehur: “Per momentin jam nje trajner i lire dhe po pres ofertat nga ekipe si brenda vendit ashtu edhe nga jashte”./SHKODRA-SPORT.COM/