Bayern Munich e ka gati goditjen e radhës në merkato. Dayot Upamecano, mbrojtësi që e duan me ngulm edhe klube të tjera të mëdha, ka vendosur të qëndrojnë në Gjermani dhe ta vijojë karrierën me kampionët e Bayern Munich.

22-vjeçari do të gjejë te bavarezët dy lojtarë të tjerë të kombëtares franceze, Pavard dhe Hernandez. RMC raporton se Upamecano e marrë vendimin e tij dhe tashmë Bayern do të paguajë klauzolën te RB Leipzig.

Bëhet fjalë për shumë që shkon në rreth 50 milion euro dhe kështu gjermanët hedhin një hap të madh për konsolidimin e repartit të prapavijës.

Sivjet Bayern Munich po shfaqte probleme në mbrojtje dhe drejtuesit nuk kanë humbur kohë për të gjetur zgjidhjen. /abcnews/