Neser do te luhen kater ndeshjet e tjera te javes se 19-te te Kategorise Superiore dhe nga sa mesohet, ne ndeshjen Kastrioti- Partizani qe do te luhet ne stadiumin e Kamzes, do te arbitroje nje shkodran.

Behet fjale per Indrit Myrtjen. Ndonese ende nuk eshte zyrtarizuar, ka qene newsport qe e ka zbuluar nje fakt te tille. Arbitri shkodran gradualisht po fiton besimin e drejtuesve te ketij sektori ne FSHF.

Ende nuk eshte e qarte nese bashke me te do te jete edhe ndonje nga asistentet shkodrane, por e rendesishme mbi te gjitha eshte qe Myrtja do te gjykoje nje tjeter ndeshje ne Kategorine Superiore.

E nese ai pritet te jete ne Kamez, ende nuk eshte mesuar se kush do te jete arbitri qe do te gjykoje ne Vllaznia- Apolonia, ndonese ditet e fundit eshte shkruar edhe per mundesine qe ajo te drejtohet nga Emanuela Rrusta./SHKODRA-SPORT.COM/