Shtyrja e ndeshjeve te javes se 20-te te Kategorise Superiore qe duhej te luheshin te merkuren, ka bere qe te gjithe ekipet te ndryshojne planet e stervitjes dhe keshtu ka ndodhur edhe ne Shkoder.

Stafi teknik i Vllaznise ka vendosur qe ta lere skuadren pushim edhe sot teksa nuk do te kete stervitje te organizuar, por vetem palester per futbollistet.

Nga ana tjeter, mesohet se tashme eshte percaktuar edhe dita se kur do te luhet sfida e rradhes per kuqeblute. Pikerisht ajo ndaj Skenderbeut ne Korçe.

Federata Shqiptare e Futbollit mesohet se e ka planifikuar kete ndeshje per t’u luajtur diten e diele, saktesisht ne oren 13:00. Tashme pritet vetem konfirmimi perfundimtar, megjithate shkodranet duhet t’i bejne planet per kete dite.

Objektivi nderkohe do te jete i qarte, fitorja, pavaresisht se Vllaznia ne kete ndeshje do te kete se paku tre mungesa te rendesishme ne formacionin e saj./SHKODRA-SPORT.COM/