Pas trajnerit Mathew Jones dhe basketbollistit Quin Cooper, sot ne Shkoder kane mberritur edhe dy basketbolliste te tjere amerikane te cilet do te jene pjese e Vllaznise ne sezonin e ri.

Behet fjale per Anand Hundal dhe Staenly Devis. Ata konsiderohen perforcime te rendesishme te kuqebluve, megjithate neser pritet te mberrijne edhe dy basketbolliste te tjere po nga Amerika.

Sic eshte bere e ditur nga vete drejtuesit e shoqates se basketbollit Vllaznia, objektivi per sezonin e ri do te jete fitimi i titullit kampion qe do te jete i 10-ti ne historine e ketij ekipi.

Per kete arsye, ekipi i eshte besuar totalisht amerikaneve, duke filluar nga pankina dhe duke vazhduar me lojtaret ne fushen e lojes.

Kampionati kombetar i basketbollit per meshkuj pritet te filloje javen e ardhhsme dhe Vllaznia pritet te jete pretendente sebashku me ekipe si Goga Basket, Teuta e Tirana./SHKODRA-SPORT.COM/