Nevil Dede rikthehet sërish në Pressing, në ABC, dhe flet për Superioren. I larguar nga Tirana para ndeshjes me Laçin, tekniku kryeqytetas flet për tema të ndryshme.

“Përballjet direkte i ka superiore me Partizanin. Ka shumë mungesa, kjo dihej. Formacioni po i ndryshon, nuk është ai fituesi.

Po kanë mungesa gjithmonë dhe nuk po menaxhojnë lojtarët që kanë. Ata po luajnë futboll dhe mund të fitonin me Skënderbeun. Tre ekipet e tjera po fitojnë, ndryshe nga se bënin fillim. Vllaznia tani po gabon me çdo kundërshtar që po i del përpara”, tha Dede fillimisht.

“Sulmuesin titullar po e lënë pushim dhe kur e fut shënon. Nuk mund të bësh eksperiment. Nëse nuk e pretendojnë veten si kampion, atëherë ta thonë dhe ne le të grijmë sallatë në kuptimin figurativ. U kanë munduar Adili e Imami, pastaj lënë edhe Dilaver në stol”, shtoi ish-trajneri i Tiranës. /abcnews/