Laçi ia ka dalë mes shumë vështirësive të një ndeshje që zgjati më shumë se 120 minuta dhe që u vendos nga penalltitë, të shkojë në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë duke eliminuar në shtëpi Partizanin.

Takimi ishte shumë i luftuar nga të dyja skuadrat që e kërkonin me ngulm kualifikimin, ndërkohë që për t’u theksuar është edhe alarmi që solli rrëzimi në fushë i Kirian Nuabueze në minutat e para të sfidës, megjithatë për fat të mirë u ngrit në këmbë dhe vazhdoi lojën deri në minutën e 55.

Ndërkohë, me minutat që kaluan, asnjë nga ekipet nuk konkretizoi dhe kështu sfida përfundoi te penalltitë. Aty të besuarit e trajnerit Shpëtim Duro u treguan më të zotë dhe fituan me rezultatin 4-3.

Për kurbinasit gaboi nga pika e bardhë Musta, ndërsa për Partizanin, Bardhi dhe Cara u hipnotizuan nga portieri, Alen Sherri. Kështu, kurbinasit vazhdojnë për në gjysmëfinale dhe pas vendit të parë në kampionat, vijojnë të jenë në luftë edhe për kompeticionin e dytë për nga rëndësia në vend. /VipSport/

Laçi-Partizani 4-3 me pen.