Skuadra shkodrane fitoi ne ndeshjen ndaj Korabit e mbyllur pak me pare me rezultatin 1-0 ku dhe siguroi kualifikimin per gjysemfinale te Kupes se Shqiperise ne nje ndeshje ku prodhoi vetem 1 gol ne 90 minuta.

U prit qe ne ndeshjen ndaj dibraneve Vllaznia te shenonte me teper per te mos e vene ne dyshim kualifikimin por ato u mjaftuan me nje rezultat minimal. Serish u evidentua shterpesia dhe plogeshtia qe po prodhon aktualisht faza ofensive.

Sot u luajt me dy sulmues ne vijen e pare sic ishte dyshja Dilaver-Cisse por serish po hasen probleme ne finalizim. Nuk mjafton te krijosh vetem volum loje per te dale te suksesi por ne kete pike duhen edhe gola. Kualifikimi u vendos ne diskutim sot nga ekipi sepse Korabi u tregua hera heres e rrezikshme ne porten shkodrane.

Ne ndeshjet e fundit perfshi edhe ndeshjen e sotme Vllaznia nuk po mundet dot te shenoje me teper per te thelluar rezultatin minimal te krijuar. Kjo problematike eshte evidente dhe kerkohet qe trajneri te vendose pikat mbi I e te punoje forte cdo dite per te permiresuar shenjestren e lojtareve te sulmit packa se golat priten prej tyre.

Rezultatet minimale gjithnje shfaqin rrezikshmeri per mbarevajtjen e ndeshjes dhe Vllaznia ishte me fat, e ne keto kushte i’a vlen te perseritet serish fraza me germa te medha, “VLLAZNIA TE PRODHOJE ME SHUME GOLA.”
Andi GJURGJEJ