Vllaznia e basketbollit te meshkujve ka marre nje tjeter fitore ne kampionat, madje kete here duke mundur nje nga rivalet e saj, ekipin e Tiranes brenda ne fushen e tij.

Ndeshja eshte luajtur pasditen e sotme dhe kuqeblute e trajnerit Jones kane fituar vetem ne shtese me rezultatin 92-87. Takimi eshte shoqeruar nga nje rivalitet i madh dhe vetem ne dy periodat e para Vllaznia ka patur nje epersi me te lehte dhe per rrjedhoje ekipet kane shkuar ne pushim ne shifrat 46-36 ne favor te kuqebluve.

Ne perioden e trete Tirana e rriti lojen e saj dhe rezulati erdhi duke u ngushtuar dhe ajo te mbyllej me rezultatin 62-58. Nderkohe ne perioden e katert dhe te fundit, gjithcka do te shkonte drejt barazimit e per rrjedhoje koha e rregullt e ndeshjes do te mbyllej ne shifrat 82-82.

Ky rezultat i detyroi ekipet te shkojne ne shtese aty ku Vllaznia do te luante me mire dhe do te fitonte krejt takimin me rezultatin 92-87. Me kete fitore ajo siguron per momentin vendin e trete ne renditje, por kuptohet qe synimi eshte per t’u ngjitur me lart./SHKODRA-SPORT.COM/