Vllaznia mori një fitore me shumë vlera dje ndaj Kastriotit, si në aspektin futbollistik, por edhe në atë financiar, ku triumfoi 0-1 në minutat e fundit, falë golit të Ardit Hoxhajt.

“Panorama Sport” ka mësuar se menjëherë pas trepikëshit të djeshëm skuadra shkodrane është shpërblyer nga drejtuesit me 10 milionë lekë, shumë e cila është shpërndarë direkt pas ndeshjes.

Mund të thuhet te se Vllaznia tashmë është rikthyer qetësia, pas problemeve të javëve të fundit.

Rikthimi ne vendin e pare ne renditje do t’i motivoje edhe me shume kuqeblute per ta mbajtur sa me gjate ate dhe padyshim pse jo, edhe deri ne fund te sezonit.