Me Vllaznine nder vite kane provuar te luajne shume lojtare ku shumica prej tyre kane qene jabanxhinj dhe ku kane mundur te kontribuojne me sukses per kete fanelle, por tani mbas lenies se futbollit kenaqesine e te qenurit futbollist e kane kthyer ne te ashtuquajturen tifoz i zjarrte. Nder ta eshte dhe i mirenjohuri, Skerdi Bejzade.

Qe pas lenies se futbollit duket se Bejzade nuk i ndahet per asnje cast se ndjekuri futbollit shqiptar por ne vecanti Vllaznise.

Edhe pse tani Bejzade jeton prej vitesh ne Gjermani ai ka shfaqur hera heres pozitivitetin dhe mbeshtetjen maksimale qe ka per skuadren shkodrane ne rrjetet sociale me fjale te mira dhe optimizem per Vllaznine e ketij sezoni.

Ai shpreson qe ajo te dale kampione. Vllaznia ka shume tifoze dhe mbeshtetes ane e mbane por Bejzade do mund te konsiderohet tifozi “special”.

Andi GJURGJEJ