Bylisi ka një sfidë shtëpie me Kastriotin në Ballsh, ndërsa duket se mallakastriotët do të synojnë fitoren e radhës ndonëse janë me këmbë në tokë para ndeshjes me rivalin e tyre në betejën e mbijetesës.

Mesfushori shtatlartë Serxhio Ujka është gati, ndërkohë që braziliani Garsia Kardoso është dëmtuar rëndë dhe nuk është pjesë e Bylisit duke u larguar pranë familjes me mirëkuptimin e klubit.

Kujtojmë që braziliani e ka mbyllur para kohe sezonin që e nisi si titullar dhe ishte njëë pikë e fortë në mesfushë.

Ndërkohë që edhe sulmuesinkryesor Bexhi Antoni nuk është gati për aryse pezullimi nga kartonët për ndeshjen e radhës.