Tjeter fitore per Vllaznia U21 dhe serish me goleade. “Viktime” e saj sot ka qene Football Republic e cila eshte mundur me rezultatin e thelle 0-6 ne “Reshit Rusi”.

Ka qene mesfushori Uheid Hoxha ai qe ka zhbllokuar rezultatin qe ne minuten e 4-te te ndeshjes nderkohe qe gjate pjeses se pare Vllaznia U21 ka shenuar edhe tre gola te tjere me autore Sekjen, Leken dhe Çoben.

Ne pjesen e dyte nderkohe ekipi shkodran ka shenuar edhe dy gola te tjere me autore Smajlin dhe Palin duke kompletuar kesisoj fitoren e thelle 6-0 ne kete ndeshje.

Me kete trepikesh Vllaznia U21 eshte ngjitur ne kuoten e 39 pikeve dhe mban per momentin vendin e dyte ne renditje. Rivalet e saj, Bylis dhe Laçi do t’i luajne neser ndeshjet e tyre dhe pasi te mesohet rezultatet, do te shikohet pozicioni perfundimtar i kuqebluve pas javes se 17-te te kampionatit./SHKODRA-SPORT.COM/