Vllaznia behet gati per sfiden e rradhes, ate qe do te luaje diten e shtune ne Shkoder ndaj Partizanit dhe padyshim qe i gjithe fokusi eshte perqendruar tek ai 90 minutesh.

Por nderkohe, per te motivuar edhe me shume futbollistet kuqeblu ne kete pragndeshje, ka sherbyer edhe nje kafe miqesore e zhvilluar pasditen e sotme e nje pjese te tyre me ish- lojtarin e njohur te Vllaznise Amarildo Belisha.

Ka qene vete sponsori Xhaferi ai qe ka postuar ne faqen e tij kete gje duke shkruar: “Eshte gjithmone bukur kur tradita pasohet tek ato te cilet kane pergjegjesine per ti dhane Vllaznise vendin qe i takon.

Me Amarildo Belishen ish-lojtarin e Vllaznise fitues i kupes dhe kampionatit biseduam me djemt kuqeblu per ti motivuar ne rrugen e nisur drejt suksesit”./SHKODRA-SPORT.COM/