Ndeshjet e kampionatit shqiptar rikthehen te luhen serish pas nje pauze 1 javore per shkak te ndeshjeve te Kombetares.

Te shtunen ngre siparin e saj java e 26-te dhe kjo dite rezervon dy perballje mjaft te rendesishme sic jane Vllaznia-Partizani dhe Teuta-Laçi.

Keto ndeshje do mund te konsiderohen ne termin sportiv si superperballje por dhe si perballje te parakohshme pasi nga keto skuadra kete sezon diskutohet çeshtja e fitimit te titullit, dhe per pasoje rivaliteti ndermjet tyre eshte bere e forte.

Padyshim qe nga opinioni sportiv do kete interesim te madh per te ndjekur hap mbas hapi keto dy perballje qe premtojne shume dhe jo me kot vemendja do jete e ndare sa ne Shkoder e sa ne Durres.