Tek Partizani duket se “e kane bere ves” te ankohen sa here qe ankohen kur luajne ne Shkoder. Nese pas ndeshjes se fazes te pare, drejtori i tij Olsi Rama u ankua per numrin e tifozeve te pranishem ne “Loro Boriçi”, kete here ai e ka bere kete gje per barin e stadiumit.

Para ndeshjes, siç shikohet edhe nga fotot qe sjell fotoreporteri i njohur Mikel Thepin, Rama ka bere rolin e agronomit, duke shkulur nje pjese te barit dhe me te ne dore ka shkuar tek delegati i ndeshjes Bujar Pregja duke u ankuar per gjatesine e tij.

Ne fakt edhe futbollistet e Vllaznise kane patur ankese sepse bari dukej disi me i gjate nga sa duhej, por punonjesit e stadiumit e kane bere dje ne fakt korrjen e tij sipas parametrave normale.

Fundi i ndeshjes ka dhuruar rezultatin e barabarte 0-0 dhe duket se drejtuesit e kuq kane qene te kenaqur me kete rezultat dhe prandaj Rama nuk ka dale te ankohet per mediat per gjatesine e barit.

Nese Partizani do te kishte humbur, te jeni te sigurte se do ta kishte bere nje gje te tille. Por ne fakt, loja tregoi se bari nuk ndikoi aspak ne lojen e te dy ekipeve. As per shtrimin e lojes qe Partizani e beri ne menyren e duhur dhe as ne humbjen e atyre pak rasteve qe lojtaret e tij krijuan gjate 90 minutave te ndeshjes./SHKODRA-SPORT.COM/