Partizani luajti dje në transfertë kundër Vllaznisë, ndeshje që përfundoi në barazim 0-0. Pjesë e kësaj sfide ishte Eneo Bitri, i cili pati një rast të artë shënimi, por ishte portieri Zogoviç ai që i mohoi gëzimin e golit.

Shtatlarti kërkon të karikojë skuadrën e tij dhe përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan: “Vazhdojmë përpara. Kemi dhe shumë beteja për të luftuar së bashku”.

Kujtojmë që në këtë sezon, Bitri ka qenë titullar fiks për trajnerin Ilir Daja. Forma e beratasit ka njohur progres. Ai është aktivizuar në 24 ndeshje, ku ka arritur të shënojë edhe dy gola.

Te kuqte ne pjesen e pare ndaj Vllaznise luajten me mire, por ne te dyten nuk bene asgje per te fituar ndeshjen. Si rrjedhoje, duket qarte se ata kane ende shume per te dhene.