Kategoria e Dytë dhe konkretisht grupi A ka dhuruar sot sfidën mes Gramshit dhe Adës, e mbyllur në barazim 1-1.

Kanë qenë miqtë që kanë kaluar në avantazh në të 50 minutë me Frrokun, ndërsa një autogol për të pafatin Ndoji ka vendosur gjithçka në ekuilibër në të 81 minutë.

Me këtë rezultat, Gramshi mban vendin e pestë me 25 pikë, 1 më shumë se velipojakët e vendit të shtatë.

Megjithate edhe me kete barazim duhet thene se Ada ka marre nje rezultat te veshtite sepse ka luajtur ne nje fushe te veshtire si ajo e Gramshit.

Velipojaket ne javet e fundit e kane rregulluar ndjeshem ecurine e tyre ne kampionat duke ngjitur disa shkalle ne tabelen e renditjes dhe nese kjo ecuri zgjat deri ne fund te kampionatit padyshim qe do ngjitja do te vijoje edhe me shume.