Do të luhen në dy ditë sfidat, e madje ndryshojnë edhe ndeshjet dhe oraret. Kështu, të shtunën luhen katër dhe jo tri sfida siç edhe ishin programuar të paktën deri 24 orë më parë për ndeshjet e javës së 27-të.

Madje, edhe orarete takimeve kanë lëvizur tashmë që është ka ndryshuar ora.

Katër sfida janë planifkuar që të zhvillohen ditën e shtunë, ndërsa vetëm një luhet ditën e dielë, takimi Partizani-Bylis, pra 16:00 në “Elbasan Arena”. Ja oraret dhe çiftet e kësaj jave…

Superiore/Java e 27

Të shtunën

Kastrioti-Kukësi 13:00 (Stadiumi i Kamzës)

Skënderbeu-Tirana 13:00

Laçi-Vllaznia 16:00

Apolonia-Teuta 16:00

Të dielën

Partizani-Bylisi 16:00 (në Elbasan)