Vllaznia në basketboll për meshkuj ka gjetur trajnerin e ri . Pas largimit të trajnerin amerikan, Jones, shkodranët kanë gjetur akordin me Afrim Bilali.

Bilali një shkodran nuk është një emër i njohur për skuadrën e basketbollit të Vllaznisë pasi e ka drejtuar këtë ekip edhe më parë, ndërsa është edhe në krye të Kombëtares së basketbollit për meshkuj.

Vllaznia dështoi në Kupë duke mos u kualifikuar për në gjysmëfinale e për këtë arsye drejtuesit larguan trajnerin amerikan Jones dhe I besojnë Bilalit.

Me te ne krye, kuqeblute do te tentojne deri ne fund te kampionatit per te fituar titullin kampion, ndonese gara pritet te jete shume e forte, por edhe me rikthimet e disa lojtareve cilesore, ata jane bere me te forte dhe do te tentojne suksesin.