Vllaznia do te luaje pasditen e neserme ne “Selman Stermasi” ndaj Tiranes ndeshjen e rradhes per kampionat dhe i gjithe fokusi eshte i perqendruar tek ky 90 minutesh.

Kuqeblute kane mbyllur pergatitjet per kete ndeshje pikerisht me seancen e pasdites te cilen e kane zhvilluar ne stadiumin “Loro Boriçi” dhe me pas kane marre rrugen drejt kryeqytetit ku po kalojne naten ne kete pragndeshje.

Nga sa eshte pare, ne dispozicion te trajnerit Brdariç jane te gjithe futbollistet dhe ky padyshime qe eshte ne lajm i mire per te, por edhe i veshtire sepse i duhet te beje zgjedhjet e duhura per kete sfide.

Vllaznia do te kerkoje te mos dale pa pike nga kjo perballje dhe padyshim qe do te tentoje edhe fitoren, megjithate rendesi ka qe te mos kthehet ne Shkoder pa pike.

Trajneri e ka bere te qarte edhe sot ne konferencen per shtyp se skuadra neser do te luaje ne sulm, por pa harruar kurrsesi mbrojtjen sepse tashme duhen bere edhe llogarite dhe duhen shume piket. Besimi tek suksesi eshte i madh, megjithate do te jete fusha e lojes ajo qe do te tregoje me se miri kete gje./SHKODRA-SPORT.COM/