Teuta mund Kukësin në “Elbasan Arena”, rikthehet te vendi i parë dhe sukseset, ndwrsa durrsakët sot janë shfaqur një skuadër më agresive me nerv dhe që e kanë kërkuar fitoren me ngulm.

Golat e Krasniqit që ka qenë në një ditë të mirë, ndërsa edhe Rustem Hoxha i kanë dhënë 3 pikët skuadrës durrsake.

Teuta tashmë kur kampionati dhe gara për titull janë në një fazë me të vërtetë interesante, duket se është rikthyer edhe më e fortë dhe me fitoren që ka marrë sot tregon se do të jetë një kandidate potenciale për titullin kampion këtë sezon…

Formacionet zyrtare:

Kukësi: Tafas, Baravikas, Bytyçi, Kurdiç, Kotobelli, Taipi, Limaj, Tsintsadze, Ibraimi, Gashi, Eze
Trajner: Mirel Josa

Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Xhekson, Aleksi, Daja, E. Vila, L. Vila, Bregu, Krasniqi
Trajner: Edi Martini