Vllaznia ka lene pas humbjen e djeshme ndaj Tiranes (e cila padyshim qe do te analizohet me hollesi) dhe nga sot ka nisur pergatitjet per sfiden e rradhes, ate qe do te luaje diten e hene ne Shkoder ndaj Teutes kryesuese.

Paraditen e sotme ne stervitje kane dale ata futbolliste te cilet kane luajtur pak minuta ose nuk kane luajtur aspak ndaj bardhebluve. Nderkohe qe pjesa tjeter e ekipit ka patur nje seance rikuperuese.

Nga neser nderkohe i gjithe ekipi do te jete sebashku per te zhvilluar pergatitjet per takimin me Teuten i cili tashme merr nje rendesi edhe me te madhe.

Nese me Tiranen lejohej edhe ndonje gabim, me durrsaket kjo eshte e patolerueshme. Per kete arsye do te punohet fort per ta pergatitur si duhet kete ndeshje ku duhet tentuar patjeter fitorja sepse eshte e vetmja rruge per te ruajtur pozitat ne renditje.

E kunderta do te ndodhte me ndonje rezultat tjeter sepse perpos Teutes e Partizanit qe jane me lart ne renditje, shume prane ndodhen edhe Laçi e Tirana.Per keto arsye, Vllaznia do te tentoje me çdo kusht fitoren ndaj durrsakeve./SHKODRA-SPORT.COM/