Luhen duke filluar nga ora 15:00, 2 ndeshje në Kategorinë e Parë, të vlefshme për “Play Off”.

Dinamo përballet me Vorën, në një ndeshje ku në rast fitoreje, blutë do të siguronin edhe matematikisht ngjitjen në Kategorinë Superiore për sezonin tjetër.

Me Dinamon që duket shumë afër Superiores, Korabi dhe Burreli tashmë do të kërkojnë të sigurojnë vendin e dytë. Në përballjen mes tyre ditën e sotme do të kërkojnë fitoren.

REZULTATET LIVE:

Vora-Dinamo 0-1

Xhixhiua 12′

Korabi-Burreli 0-1

Takahashi 44′