U luajtën pesë takime në javën e 34-të në IPKO Superligën e Kosovës, aty ku ranë në sy fitorja e Prishtinës kryesuese me Feronikelin.

Madje, kryeqytetasit kanë përfituar edhe nga barazimi i dy ekipeve të tjera pretendentë për titullin kampion siç janë Drita e Ballkani, për ta thelluar edhe më shumë diferencën me ekipet që kanë poshtë tyre.

Ndërkohë që do të ndeshen dhe kanë nga një ndeshje më pak llapi dhe Besa. Më poshtë, rezulttet dhe renditja në elitën e futbollit kosovar pas sfidave të sotme…

IPKO Superliga/ Rezultatet

Arbëria-Drenica 1-1

Drita-Ballkani 1-1

Llapi-Besa 1-0

Prishtina-Feronikeli

Trepça-Gjilani 2-1