Trajneri i kombëtares së Brazilit, Tite ka vendosur për të grumbulluar në kombëtare Dani Alveshin.

Ish-mbrojtësi i Barcelonës dhe Juventusit aktualisht aktivizohet me skuadrën e Sao Paolos do të grumbullohet nga Brazili për sfidat e kualifikuesve të Botërorit “Katar 2022” ndaj Ekuadorit dhe Paraguajit.

Mbrojtësi 38-vjeçar vjen në kombëtare, në një mungesë pothuaj 2-vjeçare, ku sfida e fundit ka qenë ndaj Nigerisë në një ndeshje miqësore e përfunduar me barazimin 1-1 në vitin 2019.