Pas pak, në “Elbasan Arena”, nis finalja e Kategorisë së Parë, pikërisht në 17:00, mes Dinamos si kampione në Grupin A të Kategorisë së Parë si dhe Egnatias si kryesueses e grupit B të së Parës.

Por, duket se skuadrat do të vuajnë mungesën e spektatorëve ndonëse vijnë në një finale të tillë pas një dekade afro endje në inferiore. Por, ndeshjen e sotme tifozët e Egnatias do ta ndjekin në qendër të qytetit të tyre, falë masave që ka marrë klubi.

Ndërkohë që fituesi i trofeut kampion mer 30 milionë lekë, ndërsa ajo që duhet theksuar është fakti se kërkohet drejtësi nga gjykimi në këtë finale dhe klubet kanë kërkuar një gjyqtar kompetent…