Vllaznia U18 ne volejboll eshte shpallur pasditen e sotme kampione e Shqiperise. Ajo ka fituar ne finalen e dyte ndaj Flamurtarit me rezultatin 3-0.

Ne finalen e pare te luajtur ne Vlore javen e kaluar, kane qene volejbollistet e Flamurtarit qe paten fituar me rezultatin 3-2.

Si rrjedhoje per vajzat shkodrane ishte detyrim fitorja dhe ajo eshte arritur fale nje loje me te mire teksa ne fund ajo ka triumfuar me rezultatin e paster 3-0.

Ne fund eshte zhvilluar edhe ceremonia e dorezimit te medaljeve, per te mberritur tek momenti kulminant kur perfaqesuesi i Federates i ka dorezuar kupen kapitenes Erkoçi.

Me pas, ne kampin shkodran ka shperthyer festa. Nje titull mese i merituar i ketij ekipi qe drejtohet nga trajneret Ferdinand Bardeli dhe Dorian Tafa.