Gjate gjithe dites se sotme ne rrjetet sociale por edhe ne opinionin sportiv ne Shkoder, ka qarkulluar lajmi se ndeshja e se merkures Vllaznia- Laçi do te luhet me nje numer te reduktuar tifozesh.

Kjo ka bere qe interesimi i tifozeve te jete i madh teksa ata pyesnin se kur do te niste shitja e biletave apo si do te perzgjidheshin tifozet qe do te ishin ne shkallet e stadiumit.

Por ne fakt, ketu nuk ka patur asgje te vertete. Te pakten deri ne keto momente dhe me siguri edhe ne vazhdim, stadiumet nuk do te hapen dhe as per 20 apo 30 per qind te kapaciteteve te tyre.

Ne fuqi eshte ende nje vendim i institucioneve te shendetesise per t’i mbajtur te mbyllura stadiumet dhe objektet e tjera sportive dhe e sigurte duket se eshte qe te merkuren ndeshja Vllaznia- Laçi nuk do te kete prani tifozesh te lejuara.

Nese sot pasdite ose neser do te kete nje ndryshim te vendimit nga insticionet perkatese, atehere kjo mund te ndodhe, por duket e pamundur.

Ne kete menyre marrin fund dhe thashethemet sipas te cilave “Loro Boriçi” do te hapej pjeserisht dhe ne ndeshjen ndaj Laçit do te mund te ishin te pranishem 3-4 mije tifoze.