Ndeshja mes Partizanit dhe Vllaznisë mbaroi 0-1 për shkodranët, teksa prej ditësh në studio televizive diskutohet penalltia e dhënë në favor të kuqebluve.

Olta Sheta, tifoze e Partizanit ka përmendur në Procesin Sportiv se Vllaznia luajti me 12 vetë, pasi edhe Çinari ishte me ta. Sheta thekson se Çinari bëri shumë gabime, duke i dhënë një “assist” shkodranëve. Të shumta kanë qenë reagimet nga panelistët e tjerë, kundër mendimit të Shetës.

“Ju me Partizanin nuk keni luajtur me 11 lojtarë, por me 12. Kishit edhe Çinarin nga ju. Nuk thashë që e ka marrë Shkodra, por ai gaboi shumë në atë ndeshje. Ndoshta gabimet kanë qenë me dashje. Çinari duhet të ketë pak anë morale.

Nuk e ofendoj fare, kemi një vit që e paguajmë për sulmues dhe na del mbrojtës. Çinari ka bërë dy gabime kryesore, edhe unë marr vesh nga futbolli, nuk ka lidhje.

Nuk po them se ekipi ishte në majë në atë ndeshje, mbrojtësit bënë shumë gabime. Nuk e kuptova pse ra në sy Çinari, pse? Pse i ndodhin gjithmonë atij?”, tha Sheta./newsport/