Internacional Tirana është kampione e Kategorisë Superiore U-17. Skuadra e trajnerit Brus Arapi mposhti me rezultatin 2-1 në finale Akademinë e Futbollit.

Një triumf ky me përmbysje, pasi Gjoka gjeti i pari rrugën e rrjetës për bardhekuqtë, pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1 në favor të Akademisë së Futbollit.

Në pjesën e dytë të ndeshjes, Internacionali përmbysi sfidën me anë të Boçkës dhe Gucit që realizuan në minutën e 53 dhe 84-t.

FT: Internacional Tirana – Akademia e Futbollit 2-1

Golat: Bocka 53′, Guci 84′ / Gjoka 5′