Perpos kryebashkiakes Ademi, edhe pjestaret e grupimit kryesor te tifozerise shkodrane, asaj “Power 12”, i kane kerkuar sot Qeverise, Ministrise se Shendetesise dhe Komitetit te Eksperteve, te rishohin vendimin e tyre per te hapur stadiumin qe me 31 maj per finalen e Kupes se Shqiperise dhe jo me 1 korrik siç kane vendosur.

Permes nje postimi te bere ne rrjetet sociale, ky grupim tifozesh ka kerkuar qe te rikthehen ne stadium per kete finale ashtu siç ka ndodhur ne te gjitha vendet e Europes dhe te mos vazhdojne t’i shohin ndeshjet nga tarracat apo ballkonet e pallateve:

Ja postimi i “Power 12”:

A NA THOTË KUSH PSE NUK LEJOHEMI NË STADIUM DHE NË LOKAL PO?

A NA THOTË KUSH PSE NUK MUND TA NDJEKIM VLLAZNINË?

A NA THOTË KUSH PSE EKZISTON COVIDI VETËM TE TIFOZËT E VLLAZNISË DHE KUR LUAN PARTIZANI KA MBI 1 MIJË TIFOZË?

NE NUK JEMI KRIMINELË, NE NUK JEMI COVIDI, NE DUAM TË JEMI ATY KU E KEMI VENDIN. JO NË LOKALE, POR NË STADIUME.

JO NË 1 KORRIK, POR NË 31 MAJ KUR LUAJMË FINALEN E KUPËS SË SHQIPËRISË

QEVERI MOS NA URRE, EKSPERTË MOS NA OFENDONI. NA KTHENI NË STADIUME KUR LUHET FINALJA SI NË GJITHË BOTËN, DHE JO NË KOHË PUSHIMESH.

FORCA VLLAZNI!!!!!!