Skënderbeu-Vllaznia 0-1
39′ Da Silva

Skënderbeu: Rexhepi, Zguro, Sadriu, Vitija, Dumfur, Meksi, Zhan Viktor, Taipi, Vangjeli, Mara, Mensah.
Trajner: M. Memelli

Vllaznia: Zogoviç; Gurishta, Adili, Imami, Isaevski, Krymi, Jonuzi, Marku, Da Silva, Kruja, Dilaver.
Trajner: Th. Brdariç

KV: Taipi

Gjyqtar: Juxhin Xhaja

MINUTË PAS MINUTE

39′ GOOOL Vllaznia, shënon Da Silva.

36’ Da Silva jep një pasim të artë për Dilaver i cili shfaqet para Rexhepit dhe gjuan në portë. Por gardiani i Skënderbeut përgjigjet në mënyrë spektakolare duke larguar rrezikun nga katërkëndori i tij.