Orë të nxehta për botën e futbollit, pas krijimit të Super Ligës pak kohë më parë.

Brenda kësaj jave dhe konkretisht deri të mërkurën, do të zbardhet vendimi i UEFA-s mbi sanksionet që do të vendosen ndaj Realit të Madridit, Juventusit dhe Barcelona, tri ekipet e vetme që nuk janë tërhequr nga projekti “Super Liga”, duhet të arrijnë.

Mund të ketë edhe përjashtime të bujshme, ndaj Sociedadit dhe Betisit në Spanjë dhe Napoli në Itali presin me kërshëri vendimin.

Keto klube jane ne ankth dhe po presin se çfare do te behet me fatin e tyre sepse nje denim nga UEFA mund t’iu shkaktoje shume probleme.