Empoli U-19 mposht Interin në shtesë me rezultatin 2-3 dhe shkon në finalen e kampionatit për të luajtur finalen e titullit ndaj Atalantës.

Ka qenë një ndeshje pozitive kjo për Kristjan Asllanin që ka realizuar për Empolin golin e 2-2 duke dërguar gjithçka në kohën shtesë.

Nga ku skuadra e Empolit me anë të Manfredit realizoi në frymën e fundit në minutën e 120 për të dërguar skuadrën në finalen e madhe të kampionatit.

Lojtari i kombëtares shpresa këtë ndeshje u aktivizua në 113 minuta, ndërsa shqiptari tjetër Kleis Bozhanaj u aktivizua në të 40 minutë.

Pas këtij suksesi Empoli U-19 do të përballet në finale ndaj Atalantës U-19 në 30 qershor në orën 18:30.