Leonardo Spinacola është duke zhvilluar një europian shembullir deri më ta i, teksa ka qenë padyshim më i miri te Italia.

Inkursionet e mbrojtësitë në krahun e djathtë i kanë dhënë shumë axurrëve dhe jo më kot ai është shpallur dy herë si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Sigurisht, këto paraqitje nuk mund të kalojnë pa u vënë re, teksa klube të mëdha europiane e kanë tashmë futbollistin e Romës në axhendë.

Fjala është për Real Madrid, por edhe për Çelsin që në fakt duket më këmbëngulës. Blutë e Londrës do të lëvizin së shpejti edhe zyrtarisht për Spinacolën, mirëpo nga ana tjetër, Roma do të provojë të rezistoië pasi kërkon të mos i heqë elementë cilqsorë trajnerit Murinjo.

Megjithatë, në rast se Spinacola do rë vazhdojë me të tilla paraqitje, atëherë edhe për verdhekuqtë do të bëhet e vështirë të rezistojnë përballë gjigandëve të Europës. /VipSport/