Vllaznia i ka dhene fund pergatitjeve 8 ditore ne Zllatibor te Serbise dhe mengjesin e sotem eshte kthyer ne Shkoder per te vijuar atje pergatitjet e fundit per sfiden me Shiroki Brijeg.

Ne fakt ishte menduar qe kthimi te ishte ne oret e pasdites sepse ekipi kishte planifikuar fillimisht zhvillimin e nje seance te fundit paradreke, por me pas gjerat kane ndryshuar.

Menjehere pas miqesores me Novi Pazar qe u mbyll ne barazim 2-2, kuqeblute kane ngrene darken e fundit ne kampingun e Zllatiborit dhe kane marre rrugen per ne Shkoder, ku kane mberritur ne oret e para te mengjesit.

Stafi e ka pare me te arsyeshme te vepronte keshtu, nderkohe qe futbollistet pastaj jane lene pushim, per t’iu kthyer stervitjes procesit stervitor duke filluar nga dita e neserme.

Vllaznia do te kete ne dispozicion edhe 9 dite te tjera per t’u bere per sfiden e pare me Shiroki Brijeg e cila do te luhet me 8 korrik ne Bosnje- Hercegovine./SHKODRA-SPORT.COM/