Pas 8 ditesh stervitje intensive ne Zllatibor te Serbise, Vllaznia eshte kthyer ne Shkoder mengjesin e sotem, ku do te zhvilloje pergatitjet e fundit per ndeshjen ndaj Shiroki Brijeg.

Por nderkohe planet e stafit teknik te kuqebluve kane qene qe te merkuren te zhvillonin nje tjeter ndeshje miqesore, kete here ne “Loro Boriçi”.

Kete here perballe saj ishte menduar qe te luante Buduçnosti ose Deçiq i Tuzit, por planet e kuqebluve mesohet se kane ndrushuar se fundi.

Trajneri Brdariç dhe stafi i tij ka vendosur qe ne mesjave te mos kete ndeshje. Futbollistet jane lene dy dite pushim per te rikuperuar energjite e humbura ne Zllatibor dhe me pas do te vijoje procesi i zakonshem stervitor.

Ne kete menyre, Vllaznia i mbyll pergatitjet per ndeshjet europiane me tre miqesore te luajtura ne te cilat ka arritur tre barazime, 1-1 ndaj Buduçnostit, 1-1 ndaj Sutjeskes dhe 2-2 ndaj Novi Pazarit./SHKODRA-SPORT.COM/