Futbollisti 18 vjeçar nga Kopliku Endri Zenelaj diten e djeshme eshte shpallur kampion i Italise per grupmoshen U18. Ai eshte pjese e ekipit te Genoas qe ne finale triumfoi ndaj Romes.

Ai luan ne rolin e mesfushorit dhe ka spikatur edhe ne finale me performancen e tij duke e ndihmuar Genoan te shpallet kampione e Italise.

Ky padyshim qe eshte nje sukses i madh ne karrieren e ketij sportisti qe po i ngjit shkallet nje e nga nje, por qe çuditerisht eshte harruara nga stafi i ekipeve tona kombetare.

Zenelaj eshte ftuar tre vjet me pare me kombetaren U15 dhe qe atehere çuditerisht nuk ka marre me asnje ftese, ndonese tashme ka arritur te shpallet edhe kampion i Italise.

Padyshim qe syte duhen hedhur drejt tij sepse me talentin qe zoteron, do te jete nje element shume i vlefshem per fanellen kuqezi./SHKODRA-SPORT.COM/