Ndonese eshte vetem 19 vjeç dhe pa eksperiencen e duhur, shumica e tifozeve shkodrane e kane konsideruar ate “blerjen me te rendesishme te Vllaznise ne kete merkato”.

Kjo sepse Geralb Smajli konsiderohet nje element shume i perspektives sepse me te dhenat qe ai disponon ka vertete te ardhme dhe mund t’i sherbeje shume kesaj skuadre.

Por nderkohe edhe vete ai eshte shprehur i lumtur per firmen e hedhur ne kontrate me ekipin e tij te zemres dhe per kete arsye, ne nje status te publikuar ne rrjetet sociale, shkruan:

“Pershendetje te gjitheve nga sot zyrtarisht pjese e klubit me te madh ne Shqiperi Vllaznia. Jam shum i lumtur qe kontrata ime e pare si profesionist u arrit me ekipin e zemres.

Dua te falenderoj presidentin Alban Xhaferi dhe gjith drejtuesit e Vllaznise per besimin e dhene.
Nje falenderim shkon edhe per tifozat shkodran per mbeshtetjen. Na shkofte mbare”.