Dinamo pret ende lojtarë e madje bëhet fjalë për Romeo Harizajn në portë, si dhe Marin Abazajn nga Pogradeci, lojtarë të dy ekipeve që janë në Kategorinë e Parë pjesë e Apolonisë dhe Pogradecit.

Dinamo, gjithashtu pret edhe anësorin e majtë Aleksandër Kuro që ishte titullar në Durrës, por ka ofertë nga Ukraina dhe ende nuk ka vendosur për të ardhmen, ndonësë blutë mbeten opsion kryesor.

Gjithsesi, deri në 5 korrik kur edhe zbret në fushë skuadra blu, opriten ende zyrtarizime dhe surpriza në merkato, me Dinamon e Bledi Shkëmbit që synon të ndërtojë një skuadër kompakte dhe me pretendime…