Është luajtur ditën e sotme miqësorja Vittese-Lokomotiva Zagreb. Ndeshja është mbyllur me fitoren 1-3 për skuadrën kroate që përmbysën ndeshjen që në pjesë e parë. Goli i parë I takimit u shënua nga Vonmoos, ndërsa Lokomotiva barazoi për dy minuta me Simic me penallti.

Në fund të pjesës së parë ishte Enis Çokaj që shënoi golin e 2-të për skuadrën kroate. Mesfushori i Kombëtares shqiptare ishte lojtari i vetëm shqiptar në fushë.

Në mintuën e 73-të, Florucz shënoi edhe golin e 3-të duke bërë që ndeshja të mbyllej me fitoren 1-3 për Lokomotivën e Zagrebit qe e mbyll kesisoj me fitore kete ndeshje.

Koplikasi Çokaj pak dite me pare u shpreh ne media se kete vere mund te largohet nga Kroacia, megjithate ai per momentin ka nisur stervitjen me ekipin e tij dhe eshte ne pritje te ofertave.