Nje tjeter 19 vjeçar, i treti rradhazi, ka firmosur sot me Vllaznine. Behet fjale per mbrojtesin- mesfushorin Klejdi Paloka. Dhe me te, duket se eshte mbyllur cikli i firmave per momentin tek klubi shkodran.

Kjo ka bere qe lojtare te tjere te mendojne zgjidhje te tjera per vazhdimin e karrieres se tyre. Dhe njeri nga ato eshte mbrojtesi Wesli Çomo.

Permes nje statusi te publikuar ne rrjetet sociale, ai ka bere te ditur se eshte larguar tashme nga Vllaznia, me dakordesine edhe te drejtuesve te saj.

Nje largim lamtumire, por siç thote dhe vete djaloshi, me shpresen se nje dite rruget me Vllaznine do te bashkohen perseri. Ja statusi i Weslit:

Pershendetje te gjithve. Doja t’iu njoftoja qe nga sot zyrtarisht nuk do jem me pjese e klubit futbollit Vllaznia.
Falenderoj drejtuesit e klubit, znj.Ademi dhe z.Xhaferi per mbylljen me dakortesine e te dy paleve me KF Vllaznia.
Faleminderit dhe suksese Vllazni, faleminderit tifozerise Kampione! Shpresoj qe rruget tona te takohen perseri.
Me respekt Wesli Çomo.