“Djelmnia shkodrane” U17 e ka nisur mbare fazen play-off te kampionatit dhe eshte nje nga kandidatet kryesore per ngjitjen ne Superlige. Ne kete faze marrin pjese 6 ekipet me te mira te kampionatit (2 ekipe e para te çdo grupi) dhe shkodranet per momentin ndodhen ne vend te pare.

Ne ndeshjen e pare te play off-it, “Djelmnia shkodrane” U17 fitoi me rezultatin e thelle 6-1 ndaj ekipit te Lushnjes. Ndersa sot ka marre edhe fitoren e dyte. Kete here ndaj ekipit te Tomorit te Beratit.

Djemte e drejtuar nga trajneri Arber Shytani kane fituar me rezultatin e paster 2-0, fale dy golave te shenuar nga i njejti futbollist: Ermir Rekaj ne minutat 46 dhe 72.

Me keto dy fitore, per momentin ekipi shkodran kryeson renditjen e play off-it me pike te plota- 6, sebashku me ekipin “Durresi 04” dhe per momentin jane dy ekipet me prane sigurimit te se drejtes per t’u ngjitur ne Kategorine Superiore sezonin e ardhshem.

Megjithate ka ende ndeshje per t’u luajtur deri ne fund dhe nese vazhdon me te njejtin perqendrim, ky ekip padyshim qe do ta realizoje objektivin e tij./SHKODRA-SPORT.COM/