Vllaznia ka firmosur ditet e fundit me tre prej futbollisteve me te spikatur te ekipit U19 dhe njeri nder to eshte edhe sulmuesi Mersian Muliu. Ai ka spikatur me performancen e tij ne keto vite tek Akademia dhe prandaj drejtuesit e klubit i kane besuar nje kontrate.

Vete lojtari eshte shprehur shume i kenaqur me kete arritje dhe premton te beje me te miren, per te luajtur dhe per te nderuar fanellen kuqeblu.

Mersiani ka dhene te paren interviste pas firmosjes se kontrates, pikerisht me gazetaren Fabiola Caka teksa ka rrefyer per “Shkodra Sport” emocionet e para, por edhe synimet per te ardhmen. Per me shume, lexoni intervisten e dhene per gazeten tone:


– Arsyeja qe zgjodhet Vllaznine per 5 vitet e ardhshme?

Ky ishte qellimi im kryesor sepse nuk eshte arritje e vogel te luash per fanellen kuq e blu. Drejtuesat me kane besuar dhe do bej maksimumin tim per t’ua shperblyer.

– Si jane marredheniet me stafin dhe ekipin?

Eshte nje staf teper i komunikueshem, me harmoni ku te japin besim dhe motivim. Shpresoj dhe kam besim se çdo gje do te na eci mbare.


– Je i kenaqur personalisht me ate çfare keni dhene sezonin e kaluar?

Mendoj se ishte nje sezon teper i mire fale besimit qe trajneri na dha dhe grupit te mire qe kishim.Pas nje pune mjaft te mire arritem te sillnim dy trofe ne Shkoder.

– Prisni minuta ne kete sezon?

-Mundesite jane te pakta pasi skuadra ka objektiva te qarta kete sezon por shpresoj se me shume pune do ia arrij.
Intervistoi: Fabiola CAKA