Vllaznia nuk ka kohe per te humbur dhe stafi teknik po i kushton nje vemendje te madhe dy lojtareve qe jane bashkuar se fundi me skuadren ne stervitje.

Behet fjale per sulmuesin Liridon Latifi dhe mbrojtesin Fallou Dianje. Ata te dy kuptohet qe nuk kane zhvilluar faze pergatitore dhe per rrjedhoje, jane prapa te tjereve ne aspektin fizik.

Pikerisht per kete arsye, vete trajneri Brdariç ka postuar nje foto teksa ai shihet sebashku me instruktorin e palestres ku stervitet Vllaznia si dhe me keto dy lojtare, pas nje seance individuale qe eshte bere me ta.

Latifi ka firmosur nje kontrate dyvjeçare me ekipin shkodran dhe stafi po mendon ta ingranoje me ekipin qe ne ndeshjet europiane, ndersa mbrojtesi senegalez eshte ende ne prove.

Fillimisht do te shihet gjendja e tij dhe nese drejtuesit binden, me pas do te bisedohet per kontraten dhe do te federohet ne rast te kalimit ne turin e dyte te “Conference League”./SHKODRA-SPORT.COM/