Vllaznia thuajse i ka mbyllur pergqtitjet e saj per sfiden e pare ndaj Shiroki Brijeg dhe per kete arsye, stafi teknik ka vendosur t’u jape nje dite pushim futbollisteve.

Kjo ka bere qe ata ta kalojne kete dite me familjet e tyre, kryesisht ne plazh. Dhe ne fakt kete zgjedhje kane bere edhe kater prej te huajve qe jane pjese e Vllaznise.

Behet fjale per tre malazezet, portierin Bojan Zogoviç, mbrojtesin Darko Bulatoviç, mesfushorin Milos Kaleziç dhe sulmuesin boshnjak Haris Dilaver.

Te kater ata kane zgjedhur plazhin e Velipojes per ta kaluar kete dite dhe duket se jane defryer. Ata jane te vetedisjehm se tani fillon e veshtira per ta dhe per kete arsye, kane dashur ta shijojne kete dite pushimi./SHKODRA-SPORT.COM/