Ylli i Barcelonës, Pedri po shkëlqen këtë Europian me fanellën e Spanjës duke arritur të behet protagonist absolut.

Edhe pse nuk realizon gola apo nuk dhuron asist, prania në fushë e Pedrit për iberikët është jetike.

18-vjeçari ka qenë titullar absolut në 5 ndeshje që Spanja ka zhvilluar deri tani, duke vrapuar në total 61 kilometra.

Shifra të frikshme këto për një futbollist të ri i cili ka mesatare vrapimi 12 kilometra për ndeshje. Një e ardhme e ndritur e pret Pedrin së bashku me të dhe Barcelonën.