Ditet kalojne dhe tashme duket se gjithçka eshte gati ne kampin shkodran sa i takon ballafaqimit te pare te “Conference League” ndaj Shiroki Brijeg.

Dhe ketu e kemi fjalen jo vetem ne aspektin tekniko- taktik te skuadres por edhe te detajeve te udhetimit dhe te çdo gjeje tjeter qe ka te beje me mbarevajtjen e kesaj ndeshje.

Paraditen e se henes ekipi do te kryeje testet anti- covid dhe nje dite me pas mendohet te behet nisja e udhetimit drejt Bosnje- Hercegovines, udhetim qe do te kryhet me autobuz.

Kuqeblute do te kalojne dy nete ne kete vend dhe pas perfundimit te ndeshjes, do te kthehen ne Shkoder, per te filluar me pas te mendojne per sfiden e kthimit ndaj ketij kundershtari.

Perpos skuadres, drejt Bosnje- Hercegovines pritet te udhetoje edhe nje numer i konsiderueshem tifozesh shkodrane te cilet jane organizuar permes agjensive turistike dhe duan te jene prane skuadres se tyre te zemres